A létesítmény bevételi rekordot ért el az új érában - mondta
Gyulay Zsolt, a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója. Közölte, a
versenyhétvége négy napja alatt - beleszámítva ebbe a csütörtöki 5000 szurkoló részvételével rendezett boxutca-látogató sétát - 303 ezren jártak a mogyoródi
versenypályán, így minden szempontból csúcsot döntött a rendezvény, a 70 körös
futamot pedig 102 ezren tekintik meg a helyszínen.
Gyulay Zsolt a szombaton bejelentett
szerződéshosszabbításról azt mondta, neki és a kollégáinak is jó érzés, hogy
lezárultak a tárgyalások, és a továbbiakban már nem a megállapodás feltételéül
szabott felújítással összefüggő előkészítő munka van terítéken.
Ebből a szempontból természetesen megnyugtató, hogy a végére értünk, ugyanakkor a valódi munka csak most kezdődik - jelentette ki az elnök-vezérigazgató. Gyulay szerint nem lehet megmondani, hogy manapság, vagy 10-20 évvel ezelőtt volt könnyebb, vagy nehezebb Forma-1-es versenyt rendezni.
Inkább úgy fogalmazok, hogy most teljesen más, mint korábban
– mondta.
Ezek a versenyhétvégék szinte négynapos fesztiválokká nőtték ki magukat, ráadásul a versenysorozat jogtulajdonosa óriási követelményrendszert állít fel, így sok mindennek kell megfelelni, sokkal több a munka, több emberre van szükség, és nyilván sokkal költségesebb is.
Hozzátette:
a jegyeket viszont el lehet adni, mi pedig abból élünk, így ebből a szempontból manapság könnyebb a rendezés.
A Hungaroringen szombaton jelentették be, hogy az eredetileg
2027-ig érvényes szerződést öt évvel meghosszabbították, így a mogyoródi F1-es
futam 2032-ig biztosan a programban marad.
A 38. Magyar Nagydíj 15 órakor rajtolt, a pole pozícióból
Lewis Hamilton, a Mercedes hétszeres világbajnok brit sztárja startolhatott. A futamot végül a címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte, egymás utáni hetedik sikerével tovább növelte az előnyét az összetett pontverseny élén, csapatával pedig rekordot döntött.
