Szczecin ismét Varsóé lesz
A lengyel állam a rendszerváltás óta először ismét tulajdonába vesz egy privatizált vállalatot, a csőd szélén álló szczecini hajógyárat. Az elemzők attól tartanak, hogy a kormány a 18 százalékos munkanélküliség növekedésének elkerülése érdekében más cégeket is visszavásárol, s ezzel visszafordul a tíz éve tartó privatizációs folyamat.
