Újabb magyarországi beteg gyógyult fel a koronavírusból
Megvan a második gyógyult beteg, aki korábban elkapta a koronavírust - írja a koronavirus.gov.hu.
Újabb magyarországi beteg gyógyult fel a koronavírusból
Megvan a második gyógyult beteg, aki korábban elkapta a koronavírust - írja a koronavirus.gov.hu.
Már több mint kétezer koronavírusos halt meg Olaszországban
Az utóbbi huszonnégy órában 349-cel 2158-ra emelkedett az új típusú koronavírus-fertőzés (Covid-19) halálos áldozatainak száma Olaszországban a polgári védelmi hatóság hétfő esti tájékoztatója szerint, eközben a diagnosztizált fertőzöttek száma enyhe ütemű csökkenéssel 27 980-ra nőtt - írja az MTI.
Korlátozásokat vezetett be több önkormányzat
További korlátozásokat vezettek be az önkormányzatok hétfőn a koronavírus terjedése miatt, ezek a hivatali ügyintézést, a gyermekek felügyeletét és a helyi közlekedést is érintik. Hódmezővásárhelyen maximálták az esküvők résztvevőinek számát, Pécsen nyári menetrendre tér át a közösségi közlekedés, Zalaegerszegen pedig bezárják a kerítéssel körbevett játszótereket - írja összefoglalójában az MTI.
Szakértő: lényegében egy mini csődeljárást kell lefolytatni
A koronavírus világszintű terjedése és az ahhoz kapcsolódó óvintézkedések már most jelentős gazdasági problémákat okoznak és ez szinte minden iparágra kihatással lesz. A közvetlen és a közvetett gazdasági hatások valószínűleg magánál a vírus terjedésénél hosszabban fogják hatásaikat kifejteni. Erre minden cégnek fel kell készülnie rövid és hosszú távon egyaránt, ehhez kacsolódóan a cégeknél a rendkívüli helyzetre vonatkozó cselekvési - pandémiás - terv készítése - hívja fel a figyelmet Pajor Dávid ügyvéd.
Karácsony Gergely üzent a budapestieknek: nem elég szigorúak a tilalmak
A koronavírus terjedésének megfékezésére csak akkor van esélyünk, ha komolyan vesszük az előírásokat, és a mainál is szigorúbb intézkedések születnek Magyarországon - mondta Karácsony Gergely a Facebookon közétett videóban.