BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
header

varga_mihály

11.
05.
11:11

Bánhatja, aki nem vett ebből a magyar részvényből időben

Az OTP Bank harminc éve van jelen a Budapesti Értéktőzsdén, ezalatt pedig a hazai tőkepiac meghatározó szereplőjévé és a BUX-index legnagyobb súlyú részvényévé nőtte ki magát. A jubileumi ünnepségen Csányi Sándor, a pénzintézet elnöke és Varga Mihály jegybankelnök is hangsúlyozta: az OTP sikere a magyar tőzsde fejlődésének szimbóluma és a befektetői bizalom egyik alappillére. A bank részvényeinek értéke indulása óta több mint 270-szeresére emelkedett, ezzel az egyik legsikeresebb hazai befektetéssé vált.

Szerző(k):
Horváth Balázs
10.
21.
14:17

Mindenki erre várt: megérkezett Varga Mihályék döntése

A Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa a várakozásoknak megfelelően változatlanul hagyta az alapkamatot 6,5 százalékon, és a kamatfolyosó szélét sem módosította. A döntéshozók továbbra is óvatos monetáris politikát tartanak indokoltnak a tartós inflációs nyomás és a globális bizonytalanságok miatt. A lazítás feltételei egyelőre nem adottak. Varga az elmúlt hetek kormányzati nyilatkozatai kapcsán újságírói kérdésre válaszolva elmondta, nem érez olyan nyomást a jegybankon, ami eltérítené őket az eddig meghozott döntésektől.

Szerző(k):
H. B.