Még mindig Gates a leggazdagabb
Még mindig Gates a leggazdagabb
Visszaesett tavaly a német Allianz profitja
A német Allianz AG - a Hungária Biztosító tulajdonosa - részvényeinek árfolyama 4 százalékot emelkedett, miután Európa második legnagyobb biztosítótársasága a várakozásnak megfelelő tavalyi nettó nyereségről számolt be és idén díjbevételeinek emelkedését prognosztizálta. A nettó nyereség az egy évvel korábbi 2,4 milliárd euróról tavaly 1,7 milliárd euróra esett vissza, mert a szeptemberi terrortámadás miatt 1,5 milliárd euró kártérítést kellett kifizetnie. Ugyanakkor az azt követően megemelt biztosítási díjak jótékonyan hatottak az eredményre, csakúgy, mint a kezelt vagyon 713 milliárdról 1300 milliárd euróra való felfutása - írta a Bloomberg. A tavaly nyáron a Dresdner Bankot 20 milliárd euró értékű tranzakcióban felvásárló csoport a terrortámadás előtt még 2,7 milliárd euró nettó nyereséget valószínűsített. Idén az Allianz arra számít, hogy díjbevétele 4 százalékkal, 74,2 milliárd euróra nő és nettó nyeresége eléri a 3 milliárd eurót. (NAPI)
A vártnál jobb a Xerox eredménye
Az amerikai Xerox Corp. a negyedik negyedévben az egyszeri tételek nélkül 108 millió dollár, részvényenként 15 cent nyereséget ért el, míg a Wall Street 1 centes veszteséget várt. Az irodai berendezésgyártó az egyszeri tételeket beszámítva 4 millió dollár nettó veszteséget szenvedett el, szemben az egy évvel korábbi 20 millió dolláros mínusszal. A várakozásnál jobb eredmény főleg az elbocsátásoknak és vagyonelemek, valamint egyes üzletágak eladásának köszönhető - mutat rá a Bloomberg. Az árbevétel az egy évvel korábbi 4,88 milliárdról 4,26 milliárd dollárra csökkent. A folyó negyedévben a cég részvényenként 2 cent veszteségre, a teljes évben azonban ismét üzemi nyereségre számít.
Milliárdos profit az Arago-birodalomban
Az Eravis - elsősorban szállodaeladásból származó - 914 millió forintos eredményével, valamint a Zalakerámia- és Pick-eredmény rá jutó részével együtt az Arago Befektetési Holding adó előtt 1 milliárd 386 millió forintos eredményt ért el. A tőzsdéről valószínűleg hamarosan kivonuló egykori kárpótlásijegy-hasznosító saját tőkéjét a megalakulása óta eltelt nem egészen hat év alatt 1,7 milliárd forintról 17 milliárd forintra növelte úgy, hogy „valódi" külső forrást egyszer sem vont be.
Megállapodtak a volt Jugoszlávia örökösei
A volt Jugoszlávia örökébe lépett öt független állam tegnap évtizedes vitát lezárva széles körű vagyonmegosztási megállapodást kötött. A most lezárt kéthetes bécsi tárgyalásokon megszületett egyezmény szövegét az öt ország törvényhozó és végrehajtó testületei várhatóan három héten belül jóváhagyják. A vagyonmegosztási viták az elmúlt években jelentős mértékben akadályozták Belgrád és az elmúlt évtized elején a szövetségi Jugoszláviából kivált 4 független állam kapcsolatrendszerének kialakulását, illetve normális együttműködését. A megállapodás a fő vagyonelemekre: a külföldi ingatlanokra, a devizatartalékokra és -követelésekre, a levéltárakra, a nyugdíjalapokra, továbbá a szerzői jogokra és a különböző védjegyekre, valamint a magánvagyonokra is kiterjed. A felosztásra kerülő közös devizatartalék megközelíti az egymilliárd dollárt; ebből 450 milliót a bázeli nemzetközi fizetések bankja (BIS) őriz.