BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vártnál jobb a Xerox eredménye

2002. január 28. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai Xerox Corp. a negyedik negyedévben az egyszeri tételek nélkül 108 millió dollár, részvényenként 15 cent nyereséget ért el, míg a Wall Street 1 centes veszteséget várt. Az irodai berendezésgyártó az egyszeri tételeket beszámítva 4 millió dollár nettó veszteséget szenvedett el, szemben az egy évvel korábbi 20 millió dolláros mínusszal. A várakozásnál jobb eredmény főleg az elbocsátásoknak és vagyonelemek, valamint egyes üzletágak eladásának köszönhető - mutat rá a Bloomberg. Az árbevétel az egy évvel korábbi 4,88 milliárdról 4,26 milliárd dollárra csökkent. A folyó negyedévben a cég részvényenként 2 cent veszteségre, a teljes évben azonban ismét üzemi nyereségre számít.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet