BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

USA

04.
07.
11:50

Szijjártó Péter helyettese szerint Kína mostantól figyelembe veszi a magyar korlátokat

Magyar Levente, a Külgazdasági Minisztérium helyettese elmondta, mindent megtesznek a magyar cégek exportképességének javítása érdekében. Beszélt Kína új Magyarország-szemléletéről is. Szijjártó Péter miniszter pedig elárulta, mi kell ahhoz, hogy növekedjen a magyar hányad a magyar exportban, míg Nagy Elek elnök pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy használni kell az agyunkat.

Szerző(k):
Sarkadi-Illyés Csaba
04.
03.
14:01

Trump 20 százalékkal Magyarországot is megsarcolta – mi lesz most, nagy a baj?

Donald Trump amerikai elnök magyar idő szerint szerda későn este bejelentette az elmúlt 90 év legnagyobb protekcionista intézkedéseit. Az Egyesült Államok 34 százalékos vámot vet ki Kínára, Japánnak 24 százalékos tarifát kell fizetnie. Az Európai Unió 20 százalékot kapott, míg az Egyesült Királyságot 10 százalékos vámmal sújtotta. De mit érezhet majd meg ebből a magyar gazdaság, azon túl, hogy „Brüsszel”?

Szerző(k):
Károly Gábor