Kipukkadhat a UMTS-buborék
Kipukkadhat a UMTS-buborék
Ketten maradtak a francia UMTS-pályázaton
A Bouygues Télécom igazgatótanácsa úgy döntött, hogy nem indul a franciaországi harmadik generációs (UMTS) mobiltávközlési koncessziókra kiírt pályázaton - erősítette meg tegnap a Reuters értesülését a francia-olasz-német vegyesvállalat egyik tulajdonosa, a Bouygues SA. A közel 5,2 millió előfizetővel rendelkező távközlési vállalkozás - amelynek másik két résztvevője a Telecom Mobile Italia és az E.ON - a Suez Lyonnaise-Telefónica Móviles konzorcium múlt heti lépését követte ezzel. Korábban már a KPN, a Hutchison Whampoa és a Deutsche Telekom is letett arról, hogy megpályázza a francia UMTS-koncessziók egyikét, így erősen kétséges, hogy Párizsnak sikerül majd bezsebelnie az eladásból remélt közel 20 milliárd eurót. A négy, egyenként 4,95 milliárd euróért meghirdetett, szépségverseny keretében odaítélendő franciaországi koncesszió megszerzéséért már csak a France Télécom Orange érdekeltsége, valamint a Vivendi-Vodafone páros maradt versenyben.
Csökkenő érdeklődés a francia UMTS-koncessziók iránt
Legfeljebb háromra csökkent tegnap a négy franciaországi UMTS-koncesszióra kiírt pályázat feltételezett résztvevőinek száma. Párizs szépségversenyen akarja odaítélni az engedélyeket, de a tavaly nagy terheket magukra vállaló távközlési társaságok sokallják a fix koncessziós díjat.
A Telia kerülő úton jut UMTS-koncesszióhoz
A legnagyobb svéd távközlési vállalat, a Telia AB - amely a svédországi UMTS-tenderen nem jutott koncesszióhoz - szövetségre lép fő riválisával, a NetCom AB-val, hogy közösen építsenek ki és működtessenek harmadik generációs mobilhálózatot Svédországban.
Négy UMTS-koncessziót értékesítenek Csehországban
Csehországban várhatóan a jövő év elején írják ki a pályázatot a harmadik generációs (UMTS) mobilkoncessziókra; a távközlési hatóságnak (CTU) január végéig kell döntenie a tender feltételeiről.