A Suez Lyonnaise des Eaux SA média- és közüzemi csoport és partnere, a spanyol Telefónica SA távközlési vállalat nem indul a franciaországi harmadik generációs (UMTS) mobilhálózatok koncesszióira kiírt pályázaton. A két vállalat a Bloomberg által ismertetett közleményben szögezte le: a koncessziók ára nem felel meg a jelenlegi piaci helyzetnek. Franciaország szépségverseny keretében akarja értékesíteni a UMTS-koncessziókat; minden pályázónak 32,5 milliárd frankot (4,6 milliárd dollár) kell fizetnie, a tender kiírásakor még remélt versenyt az egyéb feltételek alapján döntenék el. A pályázatokat január 31-ig kell beadni, és június végéig választják ki a győzteseket.
A közlemény ismertetése után nem sokkal egy meg nem nevezett ágazati forrás közölte a Reutersszal: a francia Bouygues SA többségi tulajdonában levő Bouygues Télécom sem vesz részt a pályázaton. A Bouygues SA szóvivője később úgy nyilatkozott a Dow Jonesnak, hogy a Bouygues Télécom igazgatósága január 30-án dönt a részvételről. Ha a távolmaradás mellett döntenek, akkor a jelenlegi állás szerint két érdeklődő marad: a France Télécom SA és a Vivendi Universal SA-hoz tartozó Cegetel SA.
Az európai távközlési társaságok tavaly összesen több mint 90 milliárd dollárt költöttek UMTS-koncessziókra, és a hálózatok kiépítése is további jelentős költségekkel jár, ami elriasztotta a befektetőket, így tavaly összesen ezermilliárd dollárral csökkent az európai távközlési vállalatok piaci értéke.
(NAPI)
