BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
header

UMTS

12.
20.
23:59

Kiosztották a lengyel UMTS-koncessziókat

A lengyel távközlési miniszter tegnap aláírta a döntést, amelynek értelmében a jelenlegi három lengyelországi GSM-szolgáltató - a Polkomtel, a Polska Telefonia Cyfrowa és a PTK Centertel - koncesszióját kiterjeszti a harmadik generációs mobiltelefonokra is. A három szolgáltató egyaránt 650 millió eurót fizet az UMTS-engedélyekért, az első, 10 millió eurós részletet hét napon belül kell kifizetni, jövőre további 250 milliót kell átutalni, a hátralévő összeg pedig 18 év alatt törlesztendő. A költségvetésbe jövőre 750 millió euró folyik be a koncessziók értékesítéséből. A minisztérium a hónap elején törölte az UMTS-aukciót (NAPI Gazdaság, 2000. december 7., 2. oldal), miután a magas ár miatt csak három csoport pályázott az öt koncesszióra, s a jelenlegi szolgáltatók számára tette lehetővé az engedélyek megszerzését. A három érintett kedvezően fogadta a döntést, a Netia Holding vezetékes szolgáltató azonban, amely korábban más cégekkel együtt visszalépett a pályázattól, bejelentette, hogy a közigazgatási bíróságnál fellebbez a döntés ellen, mivel a három szolgáltató sokkal kedvezőbb feltételekkel jutott a koncessziókhoz, mint amelyeket az eredeti pályázatban megszabtak. (NAPI)

Szerző(k):
Bana Péter
12.
06.
23:59

Az Ericsson Kft. szállítja a Westel Mobil GPRS-rendszerét is

A svéd tulajdonban lévő Ericsson Magyarország Kft. idei bevétele a vezetés várakozásai szerint több mint 43 milliárd forint lesz, ami 8 milliárd forinttal haladja meg az 1999-es értéket. Eredményadatot nem közöltek. A cég a napokban állapodott meg a Westel Mobil Távközlési Rt.-vel a csomagkapcsolt adatátviteli rendszer szállításáról, ezt megelőzően a cég a Pannon GSM Rt.-vel írt alá hasonló szerződést.

Szerző(k):
Diószegi József