Drágán adnák a cseh mobilkoncessziókat
Drágán adnák a cseh mobilkoncessziókat
Együtt spórol a DT és a BT
A Deutsche Telekom AG (DT) és a British Telecommunications Plc (BT) a költségek csökkentése érdekében együttműködik a harmadik generációs (UMTS) mobilszolgáltatás németországi és nagy-britanniai kiépítésében. A két eladósodott távközlési vállalat legalább 20 százalékos megtakarítást remél az együttműködéstől.
Esetenként bírálják el a mobilhálózat-megosztást
Az Európai Unió versenyhatóságai eseti mérlegelés alapján döntenek arról, hogy a harmadik generációs mobiltávközlési szolgáltatók által tervezett hálózatmegosztási együttműködés sérti-e az uniós piaci rendszabályokat - közölte tegnap Mario Monti, a brüsszeli bizottság versenyügyekben illetékes tagja. Hozzátette: általános választ a téma összetettsége miatt előre nem tud adni, a jóváhagyás több tényezőtől - mindenekelőtt a piaci szegmensben működő szereplők számától és az együttműködés mélységétől - függ. A bizottság minden esetben a szolgáltatásokat igénybe vevők érdekeit fogja szem előtt tartani.
A Vodafone felhagy az agresszív terjeszkedéssel
A brit Vodafone Group Plc a felvásárlások és a földrajzi terjeszkedés helyett ezután inkább üzleti eredményeinek javítására és meglévő piaci részesedéseinek növelésére helyezi a hangsúlyt. A korábbi ügyleteket részvénykibocsátás helyett inkább hitelekből finanszírozzák. A világ legnagyobb mobilszolgáltatója tavaly a várakozásoknál hajszálnyival jobb eredményeket ért el.
Vizsgálják a 3,5 gigahertzes árverés érvénytelenítésének lehetőségeit
Miközben tegnap Magyarországon is megtörtént az első kísérleti UMTS-hívás, tisztázásra vár a 3,5 gigahertzes frekvencia árverése kapcsán kialakult összeférhetetlenségi helyzet. A témát felügyelő miniszter most azt is megvizsgálja, hogy lehet-e, illetve kell-e érvényteleníteni a tendert. Annak lehetőségét is mérlegelik, hogy a licit helyett nem lenne-e szerencsésebb, ha szépségverseny alapján juthatnának a frekvenciához a jelentkezők.