BUX 138822.11 0,87 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kipukkadhat a UMTS-buborék

2001. március 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A harmadik generációs (UMTS) mobiltelefon-hálózatok kiépítése olyan sokba kerül, hogy néhány vállalat össze fog omlani a pénzügyi teher alatt, s lehet, hogy a hálózatok soha nem is jönnek létre - nyilatkozta tegnap a British Telecommunications Plc brit távközlési vállalat volt műszaki igazgatója a BBC tévében. Peter Cochrane szerint a UMTS-technológia nem is fog megjelenni a piacon. Az európai távközlési cégek az ilyen koncessziók megszerzésére 100 milliárd dollárt költöttek, aminek megtérüléséhez egyes elemzők szerint legalább tíz évre lesz szükség. A GrowthPlus, a növekedési szektor magánvállalkozásainak európai lobbiszervezete azt követeli - jelentette az MTI -, hogy a tavaly őszi európai UMTS-aukciók eredményeit semmisítsék meg, tekintettel azok súlyos gazdasági kihatásaira. A licencdíjakra kiadott milliárdok nem az új technológiák, illetve új munkahelyek létrehozásába áramlottak, nem is a gazdasági növekedést ösztönözték, hanem közvetlenül az államkasszákba vándoroltak.
A Moody's nemzetközi hitelminősítő már tavaly figyelmeztetett, hogy összesen akár 300 milliárd dollárba is kerülhet a UMTS-hálózatok felállítása.

Barabás János T.
Barabás János T.

Ez is érdekelhet