Az Alkotmánybírósághoz fordult Lovász László
Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke a kutatóhálózatokat átalakító törvény megsemmisítését kérte az Alkotmánybíróságtól - írja a 444.
Az Alkotmánybírósághoz fordult Lovász László
Lovász László, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke a kutatóhálózatokat átalakító törvény megsemmisítését kérte az Alkotmánybíróságtól - írja a 444.
Megpuccsolták Schmidt Máriát
Váratlanul felmondott a Schmidt Mária vezette Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány alatt működő XXI. Század Intézet több munkatársa, köztük Lánczi Tamás is, aki korábban a Schmidt Mária-féle Figyelő című újság főszerkesztője is volt - írja a 444.hu.
Alkotmánybírósághoz fordult az MTA elnöke
Alkotmányjogi panaszt nyújtott be Lovász László MTA-elnök az Akadémia megcsonkítása miatt - írja a hvg.hu.
Fedor célba ért az űrben
Második kísérletre csatlakozott a Nemzetközi Űrállomáshoz kedden a Fedor ember alakú orosz robotot szállító Szojuz MSZ-14 űrhajó, automatikus üzemmódban - adta hírül az MTI.
Tudósok politikai megtorlással vádolják a Kremlt
Több mint 550 orosz tudós nyílt levélben politikai megtorlással vádolta meg a Kremlt az ellenzékkel szembeni kemény fellépés miatt - közölték az MTI szerint orosz hírportálok.