A verseny hozhatja meg az internet térhódítását
Csepeli Györgyöt nevezték ki hétfőn az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) politikai államtitkárává, a közigazgatási államtitkári teendőket pedig Rácz Zsolt látja el - jelentette be Kovács Kálmán miniszter a tegnapi sajtótájékoztatón. A tárcavezető szerint ahhoz, hogy a tavaly elfogadott hírközlési törvény be tudja váltani a hozzá fűzött reményeket, vagyis hogy a jelenleginél kedvezőbb, hozzáférhetőbb tarifákat kínálhassanak a távközlési cégek, elkerülhetetlen a jogszabály módosítása, lehetőleg még az idén.
Az internet elterjedésének elősegítését egyébként szintén a versenykörnyezet kialakításától várja a miniszter. A minisztérium célja, hogy négy éven belül a háztartások több mint 20 százaléka - a jelenlegi négyszerese - használja a világhálót. A miniszter ugyanakkor nem tartja szükségesnek az informatikához kapcsolódó egyéb - az e-kereskedelemről, az e-aláírásról - szóló jogszabályok módosítását.
Kovács kiemelte, hogy folytatják az informatikai kormánybiztosság (IKB) által meghirdetett pályázatokat, s áttekintik, hogy az idén nyílik-e még lehetősége a tárcának újabb programok indítására. Kovács szerint „óvatosan kell kezelni” a harmadik generációs mobiltelefon rendszer - az UMTS - bevezetését, jelenleg ugyanis sem a felhasználói oldal, sem a szolgáltatói kör részéről nem indokolható a gyors elterjesztés.
D. J.
Szerző(k):
Diószegi József