BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

tőkeemelés

02.
26.
23:59

Négymilliárd forinthoz jutott a Láng Holding

A NAPI Gazdaság információi szerint több mint 4 milliárd forint tőkéhez jutott a nyomda- és médiapiacon érdekelt Láng Kiadó és Holding Rt. A tőkeinjekciót két lépésben, előbb tavaly decemberben, majd idén januárban a közép-európai befektetésekkel foglalkozó Emerging Europe Capital Investors (EECI) hajtotta végre. A Láng a tőkeemelésből vásárolta meg a Geomédia Kiadó Rt.-t, s jutott hozzá ezzel 17 szaklap kiadásának jogához, valamint részben ebből törlesztette korábban felvett hiteleit is. A szabad források fennmaradó részét illetően a cég további médiapiaci befektetésekről tárgyal.

Szerző(k):
Hőnyi Gyula
02.
09.
23:59

Teljes átszervezés az Európa Biztosítónál

Február végén dől el, mekkora tőkeemelést hajt végre az Európa Biztosítónál annak főtulajdonosa, a francia Groupama-csoport, de az összeg akár milliárdos nagyságrendű is lehet. A biztosító teljes üzleti részlegét átszervezik, termékfejlesztőket vesznek fel, és rövidesen két új üzletágban, a gépjármű-biztosítások és a befektetési jellegű életbiztosítások területén is piacra lépnek - mondta lapunknak Balogh Tibor, az Európa Biztosító néhány napja hivatalba lépett vezérigazgatója.

Szerző(k):
Gilyén Ágnes
02.
04.
23:59

Ma debütál a tőzsdén a Deutsche Börse

A Deutsche Börse AG (DB) első nyilvános kibocsátásának (IPO) részvényenkénti árát az előzetesen megadott 285-335 eurós sáv legfelső szélén határozta meg tegnap a két fő szervező, a Deutsche Bank AG és a Goldman Sachs Group Inc., miután a felkínált részvénymennyiségre 23-szoros túljegyzés érkezett, elsősorban a külföldi intézményi befektetők részéről megnyilvánuló erős érdeklődésnek köszönhetően. A frankfurti tőzsdét birtokló társaság, amelynek értéke a kibocsátási ár alapján 3,4 milliárd euró, az IPO során 3,2 millió részvény eladásával jegyzett tőkéjét közel egyharmadával, 10,28 millió részvényre növelte. Az IPO-ban felkínált mennyiségből a jelenlegi részvényesek 420 ezer, az alkalmazottak 28 ezer darabot jegyeztek le, míg a fennmaradó 2,75 millió papír 80 százaléka intézményekhez, 20 százaléka pedig kisbefektetőkhöz került. A DB az IPO révén mintegy 1 milliárd euró bevételhez jutott, amelyet fejlesztésekre és az európai tőzsdék között várható konszolidációban való részvételre kíván fordítani. Mint a Reuters emlékeztet, az IPO-ra azt követően került sor, hogy tavaly meghiúsult a DB és a londoni tőzsde közötti fúzió. A részvények a mai frankfurti bevezetés előtt pénteken a nem hivatalos kereskedésben 345 euró körüli áron cseréltek gazdát.

Szerző(k):
Bana Péter