BUX 139485.15 1,35 %
OTP 44860 2,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ma debütál a tőzsdén a Deutsche Börse

2001. február 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Deutsche Börse AG (DB) első nyilvános kibocsátásának (IPO) részvényenkénti árát az előzetesen megadott 285-335 eurós sáv legfelső szélén határozta meg tegnap a két fő szervező, a Deutsche Bank AG és a Goldman Sachs Group Inc., miután a felkínált részvénymennyiségre 23-szoros túljegyzés érkezett, elsősorban a külföldi intézményi befektetők részéről megnyilvánuló erős érdeklődésnek köszönhetően. A frankfurti tőzsdét birtokló társaság, amelynek értéke a kibocsátási ár alapján 3,4 milliárd euró, az IPO során 3,2 millió részvény eladásával jegyzett tőkéjét közel egyharmadával, 10,28 millió részvényre növelte. Az IPO-ban felkínált mennyiségből a jelenlegi részvényesek 420 ezer, az alkalmazottak 28 ezer darabot jegyeztek le, míg a fennmaradó 2,75 millió papír 80 százaléka intézményekhez, 20 százaléka pedig kisbefektetőkhöz került. A DB az IPO révén mintegy 1 milliárd euró bevételhez jutott, amelyet fejlesztésekre és az európai tőzsdék között várható konszolidációban való részvételre kíván fordítani. Mint a Reuters emlékeztet, az IPO-ra azt követően került sor, hogy tavaly meghiúsult a DB és a londoni tőzsde közötti fúzió. A részvények a mai frankfurti bevezetés előtt pénteken a nem hivatalos kereskedésben 345 euró körüli áron cseréltek gazdát.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet