Feltőkésítik a Délhúst
Feltőkésítik a Délhúst
Tőkét emel a Buda-Cash
A Buda-Cash Brókerház Rt. mára rendkívüli közgyűlést hívott össze, melynek legfontosabb napirendi pontja a társaság alaptőkéjének felemelése. A TVK-val szemben jogerősen elveszített per nyomán szükségessé váló tőkeemelésről Pintér Zoltán vezérigazgatótól megtudtuk, hogy az - még nem hivatalos - elképzelések szerint 420 millió forintra rúgna. Egyelőre sem a tőkeemelés idejét, sem pontos menetrendjét nem tudni. A társaság mindenesetre tartja korábbi ígéreteit, melyek szerint jegyzett és saját tőkéjét a befektetési társaságok számára előírt 1 milliárd forint felett tartja. A 420 millió forintos várható tőkeemeléssel a jegyzett tőke 1,3 milliárd forint fölé kerül. A TVK-perrel kapcsolatos lépésekről, a fizetés esedékessé válásáról a cégnél egyelőre nem tudtak beszámolni, mivel a bírósági döntést még nem kapták kézhez írásban. Amennyiben ez megérkezik, a cég jogi szakértői tanulmányozni fogják, és akkor dől majd el, hogy kérnek-e például felülvizsgálati kérelmet vagy a végrehajtás felfüggesztését. A közgyűlés napirendjén szerepelnek még személyi kérdések is. Amint megtudtuk, az igazgatóságban és a felügyelőbizottságban egyaránt 1-1 fő készül - egyéb társaságokban betölteni kívánt tisztségei miatt - lemondani. E. J.
Tőkét emel a Dacia-Renault
A romániai Dacia-Renault SA 5800 milliárd lej (212 millió dollár) értékű részvénycsomag kibocsátását tervezi - írta a pitesti autógyár közleményére hivatkozva a kolozsvári Krónika. Az 1000 lej névértékkel forgalomba hozni tervezett értékpapírok jegyzésében a március végéig nyilvántartásba vett vevők vehetnek részt; az alaptőke-emelésről, az esetleg megmaradó vagy ki nem fizetett részvények sorsáról az április 4-i közgyűlés fog dönteni. A cég vezetése nemrég tárgyalt Ovidiu Musetescu privatizációs miniszterrel a vállalatfejlesztési stratégiáról; ennek keretében a francia többségi tulajdonos vállalta, hogy a továbbiakban is együttműködik a nagyobb romániai beszállítókkal - mint például a Sidex, az Argesana, a Gerom vagy a târgovistei COS cégekkel -, ha ezek teljesítik az európai minőségi szabványokat.
Hétmilliárd fölötti profit a Raiffeisen Banknál
Tavaly a tervezettet 19 százalékkal meghaladó, 9,6 milliárd forintos adózás és céltartalékképzés előtti nyereséget ért el a Raiffeisen Bank Rt. (RB). A 7,1 milliárdos adózott nyereségből - bár erről még nincs igazgatósági döntés - valószínűleg 2-2,5 milliárdot fizetnek ki osztalékként és 3 milliárddal emelik meg a bank tőkéjét - jelentette be tegnap Felcsuti Péter vezérigazgató.
Négymilliárd forinthoz jutott a Láng
Lapunk információi szerint több mint 4 milliárd forint tőkéhez jutott a nyomda- és médiapiacon érdekelt Láng Kiadó és Holding Rt. A tőkeinjekciót két lépésben, előbb tavaly decemberben, majd idén januárban a közép-európai befektetésekkel foglalkozó Emerging Europe Capital Investors hajtotta végre. A Láng a tőkeemelésből vásárolta meg a Geomédia Kiadó Rt.-t, s jutott hozzá ezzel 17 szaklap kiadásának jogához, valamint részben ebből törlesztette korábban felvett hiteleit is. Részletek a mai NAPI Gazdaságban.