Megszavazták: felfüggesztik a pedagógus teljesítményértékelési rendszert
A tiszás többség a szakbizottságban most zöld utat adott annak, hogy felváltsák a Pintér Sándor minisztériumától örökölt tanári teljesítményértékelési rendszert.
Magánakcióznak az iskolaigazgatók, jogellenesen küldenének el tanárokat
Egyre több pedagógus számol be arról, hogy a teljesítményértékelés során kapott alacsony pontszámra hivatkozva próbálják őket rávenni közös megegyezéssel történő távozásra. A szakszervezet szerint ez jogsértő, és néhány iskolaigazgató önkényes lépéséről van szó.
Becsapva érzik magukat a tanárok, szerintük korlátozták a béremelést
A PDSZ felmérése szerint a pedagógusok majdnem fele úgy érzi, hogy limitálták a kiemelkedő teljesítményűek számát, és sokan diszkriminatívnak tartják a jelenlegi teljesítményértékelési rendszert.
A BM csak a kiemelkedő pedagógusok bérét emeli meg
A tavalyi béremelés után további két alkalommal nő a pedagógusok bére, a teljesítményértékelés alapján szeptember 1-jétől, 2026. január 1-jétől pedig a következő évi béremelés során. Az újabb emelések első üteme elsősorban a kiemelkedően teljesítőket érinti, a többieknek várniuk kell a második ütemre.
Megalázó a teljesítményértékelés, csókos tanárok előnyben
Megjelent a Magyar Közlönyben, hogy 10,95 milliárd forint áll rendelkezésre a tanárok illetményemelésére. A szakszervezetek szerint több tanár pontját azért húzták le, hogy lemaradjanak a kiemelkedő kategóriától.
Mindössze pár napot kaptak a tanárok az új rendelettervezet véleményezésére
Pintér Sándor egy salátatörvényben újragondolná a pedagógusok teljesítményértékelését és még számos egyéb változás is jöhet az iskolák életében.