A PM már csak háromszázalékos államháztartási hiányt vár idén
A Pénzügyminisztérium (PM) szerint a GDP 3 százaléka körül alakulhat idén az államháztartás hiánya - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Bathó Ferenc főcsoportfőnök. Az alrendszerek közül a tb-alapok 65 milliárd forintos előző havi deficitje okozott némi kellemetlen meglepetést, ám a PM tájékoztatása szerint a decemberről előrehozott nyugdíjkifizetések rontották a mérleget, ami ezért csak átmeneti hatású.
