Áprilistól csak átprogramozott pénztárgépek üzemelhetnek
Ez év januárjától a megváltozott áfakulcsok miatt nemcsak a vevőnek kell mélyebbre nyúlnia a pénztárcájába, hanem az őt kiszolgáló kereskedőnek is, hiszen áprilistól csak átállíttatott pénztárgépet lehet használni. Az erre vonatkozó rendelkezés megsértése bírságolással, sőt a tevékenység megtiltásával szankcionálható.
