BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

szijjártó_péter

03.
09.
16:14

Miközben más országok kilépnek, a magyar kormány növelné részesedését a KGST-bankban

Az ellenzék által kémbanknak titulált Nemzetközi Beruházási Bankból (IIB) már több tagállam kiszállna: informálisan Bulgária, Csehország, Románia és Szlovákia is jelezte távozási szándékát. A pénzintézetben jelenleg Oroszország mögött a másik legnagyobb tagja Magyarország, és Szijjártó Péter külügyminiszter azt nyilatkozta, hogy még jobban növelheti befizetését a Budapesten működő szervezet esetében.

Szerző(k):
Szabó Dániel