BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most Vietnám kapott oltásokat Magyarországtól

Ázsiának adott vakcinákat Magyarország, a szállítmányoknak köszönhetően több mint 600 ezer vietnámi lakos beoltására elég.

2022. március 17. csütörtök, 07:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kevesebb mint három hét alatt a harmadik vakcinaszállítmányt indítja Magyarország Délkelet-Ázsia irányába. Thaiföld és Kambodzsa után most Vietnámba indul magyar segítség, ezúttal 156 ezer adag AstraZeneca oltóanyag formájában - tette közzé csütörtökön reggel Facebook-oldalán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Vietnám a járvány első hullámában segített Magyarországnak, maszkokat, arcvédő pajzsokat küldött. A partnerség jegyében mi előbb felszabadítottunk és értékesítettünk 400 ezer AstraZeneca-vakcinát a vietnámi kormánynak, majd további 100 ezer adag oltóanyagot adományoztunk az országnak - mondta a politikus.

A mostani szállítmánnyal együtt Vietnámban már 656 ezer ember vehet fel Magyarországról szerzett oltást.

 Összességében 18 országban már közel 5 millió adag oltóanyaggal segítettük a védekezést, mindezt azért, hogy globálisan is csökkenjen az újabb variánsok kialakulásának veszélye.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet