BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

szerbia

12.
28.
10:23

Egyre nagyobb gáz van: taktikáznak a magyarok, szorul a hurok Európában

Miközben az EU 2027-ig fokozatosan kivezeti az orosz gázt a piacáról, Magyarország Európa elosztó központjává válik. Ezt pedig Brüsszelből egyre kevésbé tudják befolyásolni – fogalmazza meg új elemzésében a német sajtó, ahol energiaszakértők rámutatnak: az orosz földgáz márpedig nem fog eltűnni, csak kevésbé lesz látható, és drágább, trükkösebb jogi útvonalakon érkezhet.

Szerző(k):
T. K.