A több vendég idén kevesebb bevételt hozott
A jelek szerint a tavalyinál rosszabb eredményekkel kezdi az évet a magyarországi idegenforgalom. Az első két hónapban lassan növekvő utasszám mellett az ágazat bevétele egyelőre jócskán kisebb a tavalyinál. A négy- és ötcsillagos hotelek vendégszáma ugyan hatodával nőtt, ám a megerősödött magyar deviza miatt csupán stagnált a forintban számolt szállásdíjbevételük.
