Megúszhatják az adóvitát a svájci bankok
Svájc és az Egyesült Államok hamarosan aláírhat egy megállapodást, amely lezárja a két ország régóta nyúló adóvitáját. Az USA adóhatósága azzal vádolja a svájci bankokat, hogy segítettek amerikai állampolgároknak elrejteni adóköteles jövedelmüket, és azt követeli, hogy a pénzintézetek adják ki a gyanús ügyfelek adatait. A bankok azonban vonakodnak ettől, mert így fel kell adniuk a legendás svájci banktitkot és a vele járó üzleti előnyöket. Washington eddig két pénzintézetre szabott ki több tíz millió dolláros büntetést és további tucatnyi bankkal kapcsolatban indított vizsgálatot. A két ország közötti megállapodásban Svájc lehetővé tenné, hogy a pénzintézetek adatokat szolgáltassanak ki ügyfeleikről az USA hatóságainak. Ez jogi védelmet biztosítana nekik ügyfeleikkel szemben, akik enélkül bíróság elé idézhetnék a bankokat a velük kötött szerződésekben vállalt titoktartási kötelezettségük megszegése miatt.
Szerző(k):
Komócsin Sándor