BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

Svájc

09.
02.
00:00

Fizetnek a svájci bankok az USA-nak

Megúszhatják a jogi eljárást azok a svájci bankok, amelyek az USA hatóságai szerint korábban segítettek amerikai állampolgároknak az adóelkerülésben, ám cserébe magas büntetést kell fizetniük. Ez a lényege a svájci és az amerikai kormány megállapodásának, amellyel végképp lezárhatják évek óta húzódó vitájukat. A jogi háborúban a washingtoni adóhatóság adatokat követel az amerikai ügyfelek svájci számláiról, amit a banktitkot foggal-körömmel védő svájciak igyekeznek megtagadni. Az USA 2009-ben megnyerte az első nagy csatát: 780 millió dolláros kártérítést csikart ki a legnagyobb svájci banktól, az UBS-től az adócsalók \"rejtegetése\" miatt. Folytatva az üldözést, további tizennégy nagybank ügyeit vizsgálják azzal a céllal, hogy lefüleljék az adóelkerüléssel vádolt amerikaiakat. Ezek az úgynevezett első kategóriába tartozó pénzintézetek, amelyeknek módjuk lesz bekapcsolódni a most megkötött megállapodásba, annak ellenére, hogy az a többi 300 svájci bankra vonatkozik.

Szerző(k):
Komócsin Sándor