Csökkent a Slovnaft bevétele
Csökkent a Mol szlovák leányvállalatának, a Slovnaftnak a tiszta bevétele éves szinten az idei év első három hónapjában, s a cég veszteséggel zárta az első negyedévet - közölte a vállalat sajtóosztálya.
Csökkent a Slovnaft bevétele
Csökkent a Mol szlovák leányvállalatának, a Slovnaftnak a tiszta bevétele éves szinten az idei év első három hónapjában, s a cég veszteséggel zárta az első negyedévet - közölte a vállalat sajtóosztálya.
Nem fizet osztalékot a Slovnaft
Elfogadta a Slovnaft éves rendes közgyűlése, hogy a társaság nem fizet osztalékot a 2013-as, 8,17 millió eurós eredménye után.
A második legnagyobb lehet a Mol Csehországban
A csehországi Agip hálózat üzemanyagtöltő állomásainak megvételéről folytat intenzív tárgyalásokat a magyar Mol kezében lévő Slovnaft és az ENI olasz energiaipari társaság - közölte a Lidové Noviny című cseh napilap kedden.
Óriásberuházásba kezdett a Slovnaft
A Mol-csoportba tartozó pozsonyi Slovnaft kőolaj-feldolgozó 2015-ig több mint 300 millió eurót szán műanyagipari termékek beruházására. Ez az utóbbi évek legnagyobb volumenű szlovákiai beruházása. Az összeg döntő részét, több mint 200 millió eurót egy új polietiléngyártó sorra fordítják, amivel a korábbi hét, már öregebb berendezést helyettesítik, és kis sűrűségű polietilén előállítására fog szolgálni. A cég a beruházást részben saját forrásokból, részben az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Banktól (EBRD), valamint egyéb kereskedelmi bankoktól felvett hitelből finanszírozza. Az új gyártósornak köszönhetően Szlovákia éves polietiléngyártása 40 ezer tonnával, 220 ezer tonnára nő.
Bírságot kell fizetnie a szlovák Mol leánynak
A szlovák legfelsőbb bíróság megerősítette a monopolellenes hivatal (PMÚ) korábbi döntését, és 9 millió eurós bírság kifizetésére kötelezte a Mol szlovákiai leányvállalatát, a Slovnaftot - közölte a PMÚ a legfelsőbb bíróság döntésére hivatkozva.