Zsinórban ötödik hete emelkednek az amerikai tőzsdék, az indexek új csúcsra jutottak és a gyorsjelentési szezon is jól indult. A jelek szerint már teljesen eloszlottak a félelmek a gazdaság drasztikus lassulásával kapcsolatban.
Szerző(k): EconomxHiába menetelnek új csúcsokra a vezető tőzsdeindexek a befektetők szoronganak félnek és óvatosak. Ez pedig bármennyire is furcsa, tovább hajthatja felfelé az árfolyamokat.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásGyenge számokról adhatnak hírt az európai tőzsdei cégek a most induló jelentési szezonban. A helyzet még rosszabb lenne a jó formában lévő bankok nélkül. Nem lelkesednek a szakértők az európai tőzsdékért.
Szerző(k): EconomxA héten induló gyorsjelentési szezonban az amerikai vállalatoknak profitszámaikkal is alá kéne támasztania azt, miért is emelkedett ekkorát a tőzsde idén. Márpedig intő jelek vannak, az elemzők folyamatosan módosítják lefelé várakozásaikat, igaz, így könnyebb is lehet kellemes csalódást okozni. Márpedig erre fokozottan szükség lehet.
Szerző(k): EconomxA héten induló gyorsjelentési szezonnak fundamentálisan is alá kellene támasztania azt, miért is olyan drágák az amerikai részvények. A jó pénteki munkaerőpiaci adatok mellett valószínűleg ehhez nem kevés pozitív meglepetésre is szükség lehet.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásNyáron még lufinak tartotta a Goldman Sachs az AI részvények körüli felhajtást, és ezzel segített kirántani a talajt a részvények alól. Most azonban már arról értekeznek, hogy nincs lufi a mesterséges intelligencia miatt a piacon és érdemes erre alapozva befektetni. Igaz, nem biztos, hogy a mostani piacvezető cégekbe.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásElképesztő emelkedést produkáltak a kínai részvények az elmúlt napokban. A kormányzati ösztönző intézkedések hatására berobbant emelkedésben beindultak a pánikvásárlások is, így a nemrég még temetett kínai tőzsde hirtelen ismét a világ élvonalába ugrott.
Szerző(k): EconomxNem csak az elmúlt hetekben folyamatosan napvilágot látó rossz hírek, de a részvényárfolyamok is tükrözik az európai, azon belül is a német autóipar válságát. Igazi bikapiacon voltak képesek összezuhanni a szektor papírjai és nem mutatnak szép képet technikailag sem.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásHatalmas ösztönzőcsomagot mutatott be a kínai jegybank, amelytől azt remélik, kirángathatja gazdaságát a fenyegető deflációs válságból és talán elérhetővé teszi a kormányzat növekedési céljait. A tőzsde pozitívan fogadta a hírt, azonban az elemzők szerint még ennél is többre van szükség, hogy életet leheljenek a hatalmas ázsiai gazdaságba.
Szerző(k): Economx