Drágult az arany és az olaj
Pluszban kezdték a napot a főbb európai tőkepiacok szerdán. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe pedig alig változott.
Drágult az arany és az olaj
Pluszban kezdték a napot a főbb európai tőkepiacok szerdán. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe pedig alig változott.
Kína legyőzte Amerikát az egyik legfontosabb piacon
A kínai cégeknek idén eddig ötször annyit tőkét sikerült beszedniük első nyilvános részvénykibocsátásokból, mint az amerikaiaknak. Úgy tűnik, a bankcsődök visszafogták az Egyesült Államokban a lelkesedést.
Nem ilyen áprilist várt a világ, de a héten jöhet a feketeleves
Az amerikai részvénypiacnak sikerült emelkedéssel búcsúznia az áprilistól, azonban az erősödés nagy része szinte kizárólag az óriáscégeknek volt köszönhető, ami nem túl jó jel. A héten minden szem a Fedre szegeződik: a félelem oka változatlan, attól tart mindenki, hogy a túlzott szigorítás miatt jöhet a rettegett recesszió.
84 milliárd forint osztalékot fizet ki az OTP, csökkenő eredmény mellett
Az OTP 84 milliárd forint osztalékot fizet a tavalyi gazdálkodása után. A bank így részvényenként 300 forint osztalékot fizet a 2022-es év után a bank pénteki budapesti közgyűlésének döntése alapján, az osztalék kifizetése június 5-én indul.
Ráeresztik a ChatGPT-t a tőzsdére, átveszik a robotok az irányítást
A JPMorgan szakértői egy ChatGPT alapú nyelvi modellel jelzik előre, milyen monetáris politikai döntést hoz majd következő ülésén a Fed és a többi nagy jegybank. Sőt, tesztelik az általa adott kereskedési jelzéseket is, így próbálnak előnyre szert tenni a piacon.