Közel sem hétköznapi ajánlatot tett a Telekom
A Magyar Telekom saját részvényeiből fog vásárolni, nem is keveset. Ezt azonban nem a normál tőzsdei kereskedésben teszi, hanem aukciós formában. A Telekom-részvény fél év alatt óriásit emelkedett.
Közel sem hétköznapi ajánlatot tett a Telekom
A Magyar Telekom saját részvényeiből fog vásárolni, nem is keveset. Ezt azonban nem a normál tőzsdei kereskedésben teszi, hanem aukciós formában. A Telekom-részvény fél év alatt óriásit emelkedett.
Hétvégi üzemmódba kapcsolt a tőzsde is
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 8,22 pontos, 0,02 százalékos emelkedéssel, 46 330,72 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 5,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.
Részvény-visszavásárlási aukciót hirdetett a Magyar Telekom
A Magyar Telekom legfeljebb 14,6 milliárd forint összértékben tervez visszavásárolni a távközlési vállalat részvényeseitől.
Megtalálták a bankbedőlések igazi bűnbakjait
Az amerikai bankcsődök miatt most már szinte minden olyan bankrészvény árfolyama hatalmasat zuhan, amelyről kiderül, hogy befektetőt keres vagy tőkét vonna be. A bankok egyből elkezdték a spekulánsokat hibáztatni és mint ilyenkor szokás, fellépést sürgettek ellenük.
Jó nagy pofont kaptak az egyenlő részvényesi jogokért küzdők
Nagy felzúdulást keltett befektetői körökben az S&P Global döntése, amely szerint visszaengedi indexeibe az elsőbbségi részvénysorozattal rendelkező cégeket is. Az intézményi befektetők évek óta küzdenek a kivételezett részvényesekkel rendelkező cégek mezei részvényeseket korlátozó rendszereivel szemben, szerintük most visszaforgatták az idő kerekét, a lépés néhány nagy cég érdekét szolgálja.