Napokon belül tőzsdére lép a közösségi óriás, gigászi az érdeklődés
A Reddit a hét közepén 22 millió részvényt dob piacra, jelenleg négyszeres-ötszörös a túljelentkezés.
Napokon belül tőzsdére lép a közösségi óriás, gigászi az érdeklődés
A Reddit a hét közepén 22 millió részvényt dob piacra, jelenleg négyszeres-ötszörös a túljelentkezés.
Repedezni kezdett az amerikai csodacsapat
Kezd elválni a csodálatos hetek néven ismert részvények teljesítménye. Ezek a papírok húzták tavaly magukkal az amerikai és a világ összes tőzsdéjét is, azonban most hogy néhánynak csökkenni kezdett az árfolyama, ez idegessé teszi a befektetőket. Ezek a részvények ugyanis nagyon drágák és a meredek emelkedés után bőven van hely lefelé is a mozgásra.
Kiderül a piszkos igazság, nem hoz pénzt a környezettudatosság
Bármennyire is szeretnénk és divatossá is vált, a fenntartható és környezettudatos cégek nem nagyon jelentenek jobb befektetést az ilyen kérdésekkel nem foglalkozó társaiknál. Az ilyen irányú vizsgálatokat többen is megkérdőjelezték, de a befektetési guru Warren Buffet sem hisz az ESG csodában. Ettől függetlenül egy cég még működhet felelősségteljesen.
Történelmi rekord után csökkent a BUX a héten
Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 64 988,33 ponton zárt csütörtökön, 1105,29 ponttal, 1,67 százalékkal alacsonyabban, mint egy héttel korábban.
Így néz ki a magyar sztárpapír külföldről nézve
Száguldott a BUX index, és vele az OTP is az egekbe tör megint. Forintban. Euróban számolva azonban korántsem ilyen kedvező a helyzet, ami vigasztaló, hogy a technikai kép egyelőre pozitívnak tűnik.