Horvát bankra pályázhat az OTP
Horvát bankot venne az OTP Bank − legalábbis a helyi újságok szerint. Az elmúlt napok után ugyanis újabb horvát lapértesülés jelent meg arról, hogy az OTP érdeklődik a Hrvatska postanska banka iránt. A Jutarnji List szerint az Erste is a komoly érdeklődők között található, a nem kötelező érvényű ajánlat benyújtási határideje szeptember 20-a − írta a portfolio.hu a horvát lapra hivatkozva. A befektetőknek augusztus 31-éig kellett jelezniük a az érdeklődésüket a csaknem teljesen állami kézben lévő Hrvatska postanska banka iránt. A horvát postabank az ország hetedik legnagyobb bankja, mérlegfőösszege meghaladja a 17 milliárd kunát. A bank 39 saját fiókon és a horvát posta több mint 1000 fiókján keresztül nyújt szolgáltatásokat. A horvát lap úgy tudja, számos befektető jelezte érdeklődését a hitelintézet iránt, így az OTP és az Erste mellett a Turkish Economy Bank és a Deutsche Postbank is. Amennyiben az Erste vásárolná meg ezt a bankot, azzal az osztrák tulajdonú hitelintézet jelenleg 14,4 százalékos részesedése 4,4 százalékponttal nőne a horvát bankpiacon és a második legnagyobb horvátországi bankká válna.