BUX 139138.00 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
header

otp-árfolyam

10.
18.
00:00

Viszonylag jól tartotta magát a BUX

Az amerikai patthelyzet átmeneti megoldása után föllélegezhettek a piacok, ám ez a legtöbb tőzsdén már nem tudott emelkedést okozni, a rekord közeli árak és az elmúlt napok intenzív emelkedése után már kevés vételi erő maradt az európai tőzsdéken. A régiós indexek eséssel zártak tegnap, a lengyel piac több mint egy, az orosz 0,6 százalékkal süllyedt. Ebben a környezetben a BUX 0,2 százalékos emelkedése jó teljesítménynek számított, igaz, az index 36 pontos növekménye inkább jelképesnek mondható. A vezető részvények a Magyar Telekomot leszámítva csak kisebb elmozdulást mutattak a kereskedés végére. A távközlési papír 3 forintos − egyszázalékos − eséséhez a vezérigazgató kijelentése is hozzájárulhatott, mivel a frekvenciapályázatokon kialakult áraktól tette függővé a társaság osztalékát, amivel kapcsolatban amúgy is nagy a bizonytalanság a befektetők és elemzők között.

Szerző(k):
Molnár Gergely
10.
17.
00:00

Lemaradt a budapesti tőzsde

Nem sikerült felzárkóznia a nemzetközi piacok optimista hangulatához a Budapesti Értéktőzsdének. A BUX 1,6 százalékot esett, amivel 18 420 pontra tért vissza a vezető mutató. A fontosabb részvények eltérő képet mutattak: továbbra is az OTP teljesít a legjobban a piacon, a Mol, a Richter és a Magyar Telekom viszont csökkenéssel fejezte be a napot. Nem túl jó jel a folytatás szempontjából, hogy miközben az emelkedéseket rendre átlag alatti forgalmak kísérték, addig a tegnapi esésben az átlagos érték csaknem háromszorosa, 27 milliárd forint volt a részvénypiac forgalma a BÉT adatai szerint.

Szerző(k):
Molnár Gergely