BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
header

otp-árfolyam

10.
28.
00:00

Nagy forgalommal tört ki a Richter

Pozitív nemzetközi hangulat támogatta a BÉT részvénypiacát pénteken, a BUX fél százalékkal, 18 849 pontra emelkedett − igaz, ez csak az MSCI-átsúlyozásban érintett két blue chip, a Richter és a Magyar Telekom jó teljesítményének köszönhető. Ugyan az ázsiai piacok még bizonytalanságot tükröztek, Európában ennek már nyoma sem volt, és a pénteki amerikai kereskedés is új csúcsokat hozott. A 9000 pont fölé emelkedő DAX hatására az OTP is áttörte a 4500 forintos ellenállást és már a kereskedés elején 4561 forintra emelkedett. Délután az optimizmus mérséklődött a hazai piacon, így a bankpapír végül 0,33 százalékos csökkenéssel, 4500 forinton zárt. Hasonló pályát írt le a Mol is, az olajpapír az INA-tárgyalások pénteki fordulójának elmaradása miatt még mínuszban nyitott, majd hamarosan magára talált és 15 110 forinton érte el napi maximumát. A kereskedés nagy részében 15 000 és 15 100 forint között ingadozó részvény csak zárásban esett be 14 950-re, így végül minimális csökkenéssel fejezte be a napot, a hét egészét tekintve viszont már emelkedni tudott.

Szerző(k):
Molnár Gergely