Közel egymilliárdért vett saját részvényt az OTP
Az OTP ma újabb saját részvény vásárlásokról számolt be. A társaság szerda reggeli közleménye szerint több mint 200 ezer darab részvényt vett tegnap a BÉT-en.
Közel egymilliárdért vett saját részvényt az OTP
Az OTP ma újabb saját részvény vásárlásokról számolt be. A társaság szerda reggeli közleménye szerint több mint 200 ezer darab részvényt vett tegnap a BÉT-en.
A Richter volt a nap nyertese
Nem egészen fél százalékos pluszban zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe.
Még egy pofont kap az OTP a kormánytól?
A bankok mérlegelhetik, hogy megéri-e nekik a gyűjtőhitel-számlára nyújtott állami garancia fejében elengedni a deviza-jelzáloghitelek egy részét, de számíthatnak rá, hogy az állami mentőintézkedések terén a fekete leves még hátra van.
OTP-részvényt adott el a vezérhelyettes
Az OTP Bank vezérigazgató-helyettese 50 ezer OTP törzsrészvényt adott el.
Nagy forgalommal tört ki a Richter
Pozitív nemzetközi hangulat támogatta a BÉT részvénypiacát pénteken, a BUX fél százalékkal, 18 849 pontra emelkedett − igaz, ez csak az MSCI-átsúlyozásban érintett két blue chip, a Richter és a Magyar Telekom jó teljesítményének köszönhető. Ugyan az ázsiai piacok még bizonytalanságot tükröztek, Európában ennek már nyoma sem volt, és a pénteki amerikai kereskedés is új csúcsokat hozott. A 9000 pont fölé emelkedő DAX hatására az OTP is áttörte a 4500 forintos ellenállást és már a kereskedés elején 4561 forintra emelkedett. Délután az optimizmus mérséklődött a hazai piacon, így a bankpapír végül 0,33 százalékos csökkenéssel, 4500 forinton zárt. Hasonló pályát írt le a Mol is, az olajpapír az INA-tárgyalások pénteki fordulójának elmaradása miatt még mínuszban nyitott, majd hamarosan magára talált és 15 110 forinton érte el napi maximumát. A kereskedés nagy részében 15 000 és 15 100 forint között ingadozó részvény csak zárásban esett be 14 950-re, így végül minimális csökkenéssel fejezte be a napot, a hét egészét tekintve viszont már emelkedni tudott.