Bombaformába hozta a Richtert az Egis-hír
Fölfelé tart a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a kereskedés első óráját követően.
Bombaformába hozta a Richtert az Egis-hír
Fölfelé tart a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe a kereskedés első óráját követően.
Van esély a további BUX-emelkedésre
Az elmúlt napokban a BÉT jelentősebb részvényeinek jegyzései mind emelkedő irányt vettek. Az árfolyamgrafikonokra tekintve úgy tűnik, még van esély a további emelkedésre, egyedül az Egis szaladt előre a többiekhez képest.
Minden emelkedett Budapesten
Mérsékelt, de általános emelkedéssel zárult a pénteki kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX 133 ponttal tudott följebb kúszni, a 0,7 százalékos emelkedés 18 424 pontos záróértéket eredményezett. Pénteken ismét gyenge forgalmú napot tudhatott maga mögött a tőzsde, a 4,2 milliárd forintos érték kevesebb mint fele az átlagnak. Viszonylag folyamatos volt a vételi érdeklődés az összes nagyobb papírra, ami mögött alighanem az állhatott, hogy a befektetők újra elkezdtek pénzt tenni a feltörekvő piaci alapokba, s ebből jutott a hazai tőzsdére is. Az OTP mínuszban kezdett és a nap folyamán sokáig küzdött a 4300 forintos szinttel. Délután kissé megélénkült a kereskedés, de a 4350-es ellenállásig nem sikerült elmenni, 4335 forint volt a napi maximum, a záróár pedig 4331 forint, ami 0,6 százalékos erősödésnek felelt meg. A héten a Mol papírjai álltak az érdeklődés középpontjában, de a sikertelen aukció kivette a sztorit a részvényből, igaz, ezt nem követte nagyobb eladási hullám. A pénteki kereskedés a 16 200 forintos régió meglátogatásával kezdődött, majd fokozatosan 16 400-ig emelkedett az olajpapír, 0,8 százalékos pluszban zárva a kereskedést. Egyre közeledik a Magyar Telekom-részvényesek számára is fontos MSCI-átsúlyozás időpontja. Számítások szerint ha még 5-6 százalékot emelkedni tudna a papír, akkor megúszhatja az indexből való kikerülést. A pénteki kereskedésben ebbe az irányba mozdult el a papír, négy forinttal emelkedve, 319-en zárt. Továbbra is jó erőben vannak a Richter-részvények, ezúttal 0,4 százalékot emelkedett az árfolyam, amivel ismét 3700 forint fölé került. Az Egis is folytatta emelkedését, amihez délután a hír is megjött. A papírok 20 850 forinton is jártak, a záróár 20 600 forint lett, másfél százalékkal magasabb az előző napinál.
Szinte minden emelkedett Budapesten
Mérsékelt, de általános emelkedéssel zárult a pénteki kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén.
Mindenki Molt akart venni
A Budapesti Értéktőzsde indexe 1,6 százalékos emelkedés után 18 388 ponton zárt, ezzel jócskán lekörözte régiós társait, de egész Európában a legjobb teljesítményt mutatta. A vételi erő a Molra és az OTP-re koncentrálódott, különösen az olajpapír forgalma ugrott meg. A társaság reggeli bejelentését, miszerint a kint lévő Magnolia-kötvények 40 százalékát visszavásárolná, pozitívan fogadta a piac, emellett fedezeti ügyletek is szerepet játszhattak az emelkedésben. A kedden még 16 100 forinton záró részvény a kereskedés első fél órájában 16 600 forintig drágult, majd a nap végi hajrá során a 16 700 forintos árszinten is járt. A zárásban 16 670 forintos ár alakult ki, ami 3,5 százalékos drágulásnak felel meg. A Mol-részvények forgalma meghaladta a hatmilliárd forintot a szokásos egymilliárd körülivel szemben. Nagyon jól szerepelt az OTP is, bár itt sokkal inkább az általános hangulat, mintsem a vállalatot érintő hírek hatottak pozitívan. A bankpapír megbicsaklások nélkül, egyenletesen menetelt a 4325 forintos záróárig, ami ismét napi csúcsot is jelentett egyben. Az emelkedés itt 1,8 százalékos volt. A Magyar Telekom is ugrott egyet, de megint főleg a zárásban voltak rá kíváncsiak, a forgalom több mint ötöde a nap végén jött össze. A záróár 319 forint lett, ez egyszázalékos drágulásnak felel meg. Ahogy jön vissza a bizalom a tőzsdére, úgy fogy a gyógyszergyártók iránti lelkesedés. A Richter hárommilliárdos forgalom mellett 10 forintot esett, így már csak 3620 forintot adtak érte. Az Egis papírjainak esését ismét a 19 800 forintos szint fogta meg, a zárásban 19 900 forintot adtak értük, ami 0,8 százalékos gyengülés. A kisebb részvények közül az E-Star ismét 20 százalékos, limites emelkedéssel, 168 forinton zárt, amiben alighanem döntő szerepet játszott, hogy a Portfolio.hu számításai szerint 260 forintot érhet a viharvert papír.