Nagyatád bajban: négy hotelból egy marad nyitva, bezárják a múzeumot, az edzőtermet és a galériát is
Az áram- és a gáz árának gyors emelkedése Nagyatádon is komoly problémát okoz, s nemcsak az önkormányzatnak - számolt be a Népszava.
Nagyatád bajban: négy hotelból egy marad nyitva, bezárják a múzeumot, az edzőtermet és a galériát is
Az áram- és a gáz árának gyors emelkedése Nagyatádon is komoly problémát okoz, s nemcsak az önkormányzatnak - számolt be a Népszava.
709 millió forintról indul a licit a gárdonyi kemping egy részéért
A Park Kemping egy részét árulja az önkormányzat, a testületi ülésen azt mondták, már vannak érdeklődők. A polgármester szerint kihasználatlan a terület, egy ellenzéki képviselő szerint azonban sátras, lakókocsis turisták nyaralnak a kempingben, sokan pedig ott horgásznak.
Fontos lesz a népszámlálás a nemzetiségi önkormányzatoknak
Az országos nemzetiségi önkormányzatok képviselőivel egyeztetett az őszi népszámlálásról a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). A népszámlálás nemzetiségi hovatartozásra vonatkozó kérdései azért különösen fontosak, mert az ezekre érkező válaszokból származó adatok képezik a jogalapját a nemzetiségi önkormányzatok megalakításának, a nemzetiségi nyelvhasználatnak, valamint nagymértékben segítik a nemzetiségi önkormányzatok munkáját - közölte a hivatal.
Még csak a tervezőasztalon bővül a ferencvárosi parkolási zóna
Nő a feszültség az újonnan beépített területeken lakók között, ezért az önkormányzat előkészíti a fizetős parkolási zóna bővítését. Az autósoknak viszont van idejük felkészülni, leghamarabb jövő nyáron szerelhetik fel a fizetőautomatákat.
A kormány nem ad támogatást az önkormányzati víziközmű-szolgáltatóknak
A befagyasztott díj ellenére az elmúlt közel tíz évben semmilyen támogatást nem kaptak az önkormányzati tulajdonú víziközmű-szolgáltatók és önkormányzatok, és most kiderült, az elszálló energiaárak miatt sem kapnak. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke a tagjaiknak címzett körlevélben kéri a „felelős önkormányzati vezetőket”, hogy adják át a víziközmű-vagyonukat az államnak, amely kijelöli a szolgáltatót. Az elnök reményét fejezte ki, hogy az eszközök közösségi tulajdonban maradnak, és "nem lesznek kiszolgáltatva a profit mindenhatóságának".