BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

önkormányzat

06.
21.
18:07

Újabb fordulat a zeneiskolának szánt, az SZFE-sek által elhagyott ingatlan ügyében

Sem a több tízmillió forintos tartozását, sem a jövőre vonatkozó bérleti díjat nem fizeti ki a Belső-Pesti Tankerületi Központ, így a Molnár Antal Zeneiskola nem költözhet vissza az önkormányzat által felújított Damjanich utcai épületbe - írja az erzsébetvárosi önkormányzat közleményére hivatkozva a Telex. Az épület bérletét korábban megkapták az SZFE függetlenségéért kiálló diákok és tanárok is, de arról az ingatlan körül kialakult botrány miatt lemondtak.

Szerző(k):
Domokos Erika
06.
14.
12:01

Újabb több ezer milliárdos államosítás jöhet, az ivóvizet nézte ki a kormány

Jelenleg az ivóvízhálózat az önkormányzatok tulajdona, de egy trükkös salátatörvény módosítójával az Orbán-kormány lényegében ingyen átvenné a struktúrát, hogy a teljesen elavult hálózat felújítását elvégezze. A rezsicsökkentés miatt a településvezetések nem tudták finanszírozni a karbantartási munkákat, de a csőrendszerre vezetett különadó is ellehetetlenítette a feladatot. Vagy az államhoz kerül a vízközmű, vagy megoldhatatlan az ellátás biztonsága. Több ezer milliárd forintos államosítás lehet a vége.

Szerző(k):
Szabó Dániel