Előrejelzés: megszűnik az Országos Meteorológiai Szolgálat
Állami cég veszi át a stafétát, a faladatok is kibővülnek.
Előrejelzés: megszűnik az Országos Meteorológiai Szolgálat
Állami cég veszi át a stafétát, a faladatok is kibővülnek.
Nem világos, miért pont a mentőket lassítják
A megkülönböztető jelzést használó járművek most kiderült baleseti adatai önmagukban nem magyarázzák meg, hogy miért éppen a mentőszolgálatnál korlátozták a kivonuló autók sebességét.
Hiába áll el az eső, nem érdemes eltenni az esernyőket
A jövő hét elején még nyugodt őszi idő várható, változóan felhős idővel, de hajnalban már megjelennek a ködfoltok, amelyek északkeleten hosszabb ideig is megmaradhatnak. A hét második felében azonban ismét többfelé kell esőre számítani, megélénkül a szél és megjelennek a hajnali enyhe fagyok is, miközben a napi maximum-hőmérséklet lassan csökken, vasárnap már csak 6-12 Celsius-fok várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttatott el az MTI-hez.
Lerepül a fejünk este: 100 km/h-s szél és jégeső lesz a menü
Aki teheti, kuckózzon be ma este, mert még a katasztrófavédelem is figyelmeztetést adott ki a várható szélsőséges időjárás miatt.
Változások jönnek a mentőknél, új rendszerben kategorizálják a hívásokat
Azon felül, hogy korlátozzák a mentők sebességét, átstrukturálták az esetek besorolását, azért ahova eddig kiment a menő, oda ezt követően már nem biztos, hogy megérkezik.