Van esély a fehér karácsonyra, csak előbb megesz bennünket a köd
Egyre többfelé kell ködre számítani a jövő hét elején, majd szerdától már eső, a hegyekben havas eső várható. A hét vége ismét szárazabbnak, ám szelesebbnek ígérkezik.
Van esély a fehér karácsonyra, csak előbb megesz bennünket a köd
Egyre többfelé kell ködre számítani a jövő hét elején, majd szerdától már eső, a hegyekben havas eső várható. A hét vége ismét szárazabbnak, ám szelesebbnek ígérkezik.
Elő a gumicsizmákkal: nagy zuhék érkeznek, itt a figyelmeztetés
Akik a Dunántúlon laknak, azoknak holnap két lehetőségük van: vagy hazamennek, vagy felveszik a gumicsizmát. Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) szerint ugyanis akár 30 milliméter csapadék is hullhat.
Az OMSZ új neve is megvan, cégként folytatja a meteorológia
Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára az OMSZ vezetőinek tartott értekezleten indokolta meg a kormány döntését.
Igen tél van, esik a hó: akár húsz centi is
Az Országos Meteorológiai Szolgálat kiadta az elsőfokú, citromsárga figyelmeztetést ónos eső és havazás miatt. Egyre nagyobb területen esik a hó a Dunántúlon és a Duna vonalában is.
Nyugaton hófúvás, délkeleten 16 fok várható
Vigyázzon az utakon, ismét lehet ónos eső is.