Nagy bevásárlás előtt a Mol?
A Mol újrakezdené a tárgyalásokat a német közszolgáltató RWE olaj- és gázipari egységének (DEA) megvásárlásáról, amennyiben a cég egy orosz milliárdosnak tervezett eladása meghiúsulna - jelentette a Reuters.
Nagy bevásárlás előtt a Mol?
A Mol újrakezdené a tárgyalásokat a német közszolgáltató RWE olaj- és gázipari egységének (DEA) megvásárlásáról, amennyiben a cég egy orosz milliárdosnak tervezett eladása meghiúsulna - jelentette a Reuters.
Langyos telünk lesz - van, akinek a zsebére megy
Bajban van a világ olajtermelésének 40 százalékát adó OPEC legnagyobb tagországa, Szaúd-Arábia. Csökkentenie kellene kitermelését, mivel a kereslet várhatóan továbbra is alacsony marad, ám ez hosszabb távú áldozattal járna.
Mol-INA-ügy: megszólalt a nagykövet
Iván Gábor zágrábi magyar nagykövet szerint létezik konfliktus a horvát kormány és a Mol Nyrt. között, de ez nem közvetlenül a két kormány konfliktusa. \"A magyar kormány nem vesz részt a tárgyalásokban, mert a Mol Nyrt. nem állami vállalat, ettől még a Mol ügye sosem lesz közömbös a nagykövet számára\" - idézte a Vecernji List horvát napilap szombaton a nagykövetet.
A Mol bezárná horvát olajfinomítóját
A Mol Nyrt. szerint nincs értelme pénzt és energiát fektetni a horvátországi Sziszekben található olajfinomító életben tartására - idézi a Jutarnji List című zágrábi lap pénteken Ferencz I. Szabolcsnak, a Mol-csoport csoportszintű társasági kapcsolatok ügyvezető igazgatójának ezzel kapcsolatos nyilatkozatát.
A családi ezüsthöz nyúltak az oroszok
A magasabb olajárakkal és nagyobb gazdasági növekedéssel jellemzett években az orosz állam több, mint 80 milliárd dollárt helyezett el állami vagyonalapjába az ország nyugdíjrendszere jövőjének biztosítása érdekében. Most ehhez a tartalékhoz nyúlnak hozzá, hogy kisegítsék a nyugati szankciók miatt bajba került orosz gazdaságot.