BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol bezárná horvát olajfinomítóját

A Mol Nyrt. szerint nincs értelme pénzt és energiát fektetni a horvátországi Sziszekben található olajfinomító életben tartására - idézi a Jutarnji List című zágrábi lap pénteken Ferencz I. Szabolcsnak, a Mol-csoport csoportszintű társasági kapcsolatok ügyvezető igazgatójának ezzel kapcsolatos nyilatkozatát.

2014. október 10. péntek, 14:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lap korábban egy 2012-ben készült, a nyilvánosság számára eddig ismeretlen INA-vizsgálatra hivatkozott, amely szerint a sziszeki finomító nyereséges, még öt évig nincs szükség a bezárására, s amíg a fiumei olajfinomító nem veszi át a Horvátországban kitermelt olaj feldolgozását, addig a sziszeki finomító nyereséges marad.

Az INA hétfőn nyilatkozatot adott ki, amely szerint a tanulmány rövidtávú, egyéves időtartamra szóló feltételezésekre alapoz, és semmi esetre sem vonatkoztatható ötéves időszakra.

A múlt héten Sziszekben kétezer dolgozó és helyi lakos tüntetett, hogy ne zárják be az ottani finomítót. Az INA felügyelőbizottságának azonban a legutóbbi ülésén nem született döntés a finomítók jövőjéről.

Ferencz I. Szabolcs a pénteken közzétett nyilatkozatában ambiciózus szülők sikertelen gyerekéhez hasonlítja a sziszeki finomítót.

\"A sziszeki finomítót nyereségesnek beállító úgynevezett \'titkos INA tanulmányt\' idéző horvát híradások hasonlatosak ama fiatal sportoló történetéhez, aki ugyan rendre az utolsó helyeken végez, szülei mégis vakon hisznek sikerében\" - írta.
Hozzátette: előbb-utóbb valakinek szembesítenie kell a szülőket azzal, hogy nincs értelme tovább pénzt és energiát fektetni csemetéjük sportkarrierjébe.

\"Az úgynevezett titkos tanulmányok is azt írják, amit az elfogult érintettek olvasni akarnak, függetlenül a finomító valós teljesítményétől. Így az INA vezetőségére hárul a szerep, hogy az INA és Horvátország érdekében szembesítsék a hiedelmeket a tényekkel\" - közölte Ferencz I. Szabolcs.

A sziszeki finomító jövőjéről hosszabb ideje tart a vita: a horvát fél, illetve a zágrábi kormány nyilatkozatai szerint Horvátország mindent megtesz, hogy modernizálják az INA finomítóit Sziszekben és Rijekában, s növeljék termelési kapacitásukat. Ezzel szemben Mol, az INA legnagyobb tulajdonosa csak az egyik, a rijekai finomítót tartaná meg.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet