A WTI és a Brent is emelkedéssel indította a hetet
A főbb európai börzék közül csak Madrid gyengélkedik, s míg az arany ára csökkent, az olajé növekedett.
A WTI és a Brent is emelkedéssel indította a hetet
A főbb európai börzék közül csak Madrid gyengélkedik, s míg az arany ára csökkent, az olajé növekedett.
BÉT: A Richter magával rántotta a BUX-ot
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 612,3 pontos, 0,93 százalékos csökkenéssel, 64 988,33 ponton zárt csütörtökön.
Nem igazán szárnyaltak a nyugat-európai tőzsdék március idusa előtt
Túlnyomórészt gyengüléssel zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön. Az olajár november eleje óta pedig a legmagasabb szintet érte el ezen a napon.
Csúcsra járatja Oroszország a nyersolaj kivitelt, elárasztják Ázsiát
Moszkva bruttó 1,86 milliárd dollárt kaszált az eladásokon a március 10-ig tartó hét napban a Bloomberg szerint.
Zavarodottság az úr az olajpiacon, nem volt még erre példa
Az olajtermelő országokat tömörítő OPEC és a Nemzetközi Energiaügynökség teljesen másként látja, hogy mekkora lesz idén a globális olajkereslet és abban is teljesen más a véleményük, hogy az olajfogyasztás mikor éri el a csúcsát. Könnyű lenne erre legyinteni, de mindkét szervezetnek elég jó hírneve van és eddig meglehetősen pontosak voltak előrejelzéseik.