Tovább drágult az olaj, vitálisan zárták a napot a nyugat-európai tőzsdék
Erősödéssel zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön. Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,60 dollárral 81,36 dollárra emelkedett.
Tovább drágult az olaj, vitálisan zárták a napot a nyugat-európai tőzsdék
Erősödéssel zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön. Az északi-tengeri Brent olajfajta ára hordónként 1,60 dollárral 81,36 dollárra emelkedett.
Hatalmasat kaszált az olajnagyhatalom a mesterséges intelligenciával
A norvég állami vagyonalap masszív nyereséget tudott elérni az első félévben. A mesterséges intelligenciával kapcsolatos részvénypiaci rallynak köszönhetően közel 138 milliárd dollárt kaszált az ország olaj- és gázbevételeinek egy részét kezelő intézmény.
Végre a Mol is megszólalt: kockázat az orosz olaj
Kiderült, már július óta nem vesz olajat a Mol az orosz Lukoiltól és augusztusban sem vásárol. De más orosz termelőktől a kiesett mennyiséget sikerült pótolni.
Nincs megállás: továbbra is feltartóztathatatlanul száguld az olajár
A főbb európai értékpapírpiacok emelkedéssel kezdték a hétfőt, azonban a nap közben elért nyereségük egy részét a zárásra elveszítették.
Nőtt a Mol nyeresége, de túl nagy a nyomás a cégen
Közzétette második negyedéves eredményént a Mol, amely növekvő eredményről számol be, Hernádi Zsolt ugyanakkor kiemelte, hogy nehéz működési környezetben kell a társaságnak komoly elvárásokat teljesítenie.