Oroszország pluszvámmal mesterségesen drágítja az olajexportját
Mintegy 3 dollárral növelik a tonnánkénti vámtarifát az orosz olajexportnál. Közben a Brent és a WTI ára is beszakadt, számolva a piac kínálatnövekedésével.
Oroszország pluszvámmal mesterségesen drágítja az olajexportját
Mintegy 3 dollárral növelik a tonnánkénti vámtarifát az orosz olajexportnál. Közben a Brent és a WTI ára is beszakadt, számolva a piac kínálatnövekedésével.
Nagy az optimizmus a tőzsdéken, hamarosan kitör a béke?
Pluszban indítottak hétfőn az amerikai értékpapírpiacok.
Erősödött a forint és csökkent az olaj ára
Hétfőn dél körül erősödött a forint a főbb devizákkal szemben, a kőolaj ára jelentősen csökkent és alacsonyabban állt az európai gázár-jegyzés is, miközben az arany ára is süllyedt reggel óta.
Alig öt év, és már tényleg nem kell az orosz energia
Ursula von der Leyen nyilvánosságra hozta az Európai Unió terveit arról, hogyan fogunk leválni Oroszország energiahordozóiról. Nagy hangsúlyt kap majd a zöld energia és a takarékosság, de időszakos árbefagyasztások is nyitott lehetőségek. A magyar gáztárolási kapacitások is szóba kerülhettek, az atomerőművekre viszont nem tér ki a tervezet.
Így reagált a Mol a román energiaügyi miniszter vádjára
A Mol Románia csütörtökön közölte, hogy nem ellenőrizheti a partner benzinkutak, az úgynevezett franchise rendszerben működő töltőállomások árpolitikáját, és elhatárolódott minden olyan akciótól, amely a szabad piaci verseny megakadályozására irányul.