A budapesti tőzsdére már nem csak a háború van rossz hatással
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 881,41 pontos, 2,05 százalékos csökkenéssel, 42 028,33 ponton zárt csütörtökön.
A budapesti tőzsdére már nem csak a háború van rossz hatással
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 881,41 pontos, 2,05 százalékos csökkenéssel, 42 028,33 ponton zárt csütörtökön.
Szergej Lavrov: senkit nem győzködünk, hogy vegyen orosz gázt és olajat
Oroszországnak elég felvásárlója van az olajra és gázra annak ellenére, hogy gazdasági szankciókkal sújtják az országot a február 24. óta tartó ukrajnai háború miatt - mondta egy Kreml-tisztviselő a Bloombergnek.
Noszogatják Bident, hogy engedje be az ellenséget a házba
Az USA politikai elitjében sokan jó lehetőséget látnak az orosz olaj világpiaci háttérbe szorításában, a venezuelai olajexport felfutásában, ezért egyre erősebben noszogatják a kormányt, hogy nyisson a latin-amerikai ország felé.
Teljes fordulat a piacon, kiderült, van még olaj
Hatalmasat zuhant szerda este az olaj amúgy nagyon feszített árfolyama. Az orosz-ukrán tárgyalások reménye mellett a fő ok az volt, hogy az Egyesült Arab Emirátusok felszólította a többi OPEC tagállamot a kitermelés növelésére.
Az ukrán GDP felét már elégette a háború
Az ukrán elnök gazdasági főtanácsosa szerint még erősebb szankciókra van szükség, mert vér tapad minden dollárhoz, amiből az oroszok fenntarthatják a háborút. Az Egyesült Államok nemrég lépett ez ügyben, de bonyolultabb a helyzet Európában.