BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

olaj

03.
21.
19:01

Az Európai Unióban olajembargót vezetnének be Oroszországra, a magyar kormány is engedhet

A balti államok és Írország egyre erőteljesebben követeli, hogy vezessenek be embargót az orosz olajra az Európai Unióban, amelyre a soros elnökséget betöltő Franciaország egyre inkább hajlik. Pontos kritériumrendszer mellett több vonakodó tagállami is hajlana a megoldásra. A Napi.hu forrásai szerint az energiaügyi szankcióktól elzárkózó magyar kormány is rábólinthat a tervre, de egyelőre sok kerékkötője van a lépésnek.

Szerző(k):
Szabó Dániel
03.
20.
13:35

Boris Johnson: "Putyin nagyon durván rálépett a gereblyére"

A Nyugat naponta 700 millió dollárt fizet az orosz nyersolaj- és földgázszállításokért, és "Putyin ezt a pénzt is az Ukrajna elleni barbár invázióra fordítja". - mondta a The Sunday Timesban vasárnap megjelent nyilatkozatában Boris Johnson brit miniszterelnök. Johnsont megdöbbentette, hogy Vlagyimir Putyin nem látta előre az ukrajnai ellenállás várható mértékét, szerinte az orosz elnök alapvető hibát követett el az invázió elrendelésével, "nagyon durván rálépett a gereblyére".

Szerző(k):
Szepesi Anita