BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

nukleáris_energia

05.
31.
18:22

Az Adrián terjeszkedhet az MVM - így készülne a kormány a kulcstárgyalásra

A hosszú távú orosz gázszállítási szerződés 2015-ös lejárata a céldátum a magyar energiapolitika számára a tervezett horvátországi LNG-terminál megépítését illetően, amelyben magyar részről az MVM Zrt. lehet a partner - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium lapunkkal. A kormány egyebek mellett ezzel szeretné elérni, hogy a megállapodás újratárgyalását a jelenleginél kedvezőbb pozícióból kezdhesse meg. A horvátokkal további együttműködésről lehet szó az atomenergia és a megújuló energia területén is.

Szerző(k):
Major András
05.
30.
15:31

Paksi bővítés: Orbán és Matolcsy is a bizottságban

Nemzetgazdasági jelentőségére való tekintettel a kormány úgy döntött, hogy Orbán Viktor miniszterelnök vezetésével kormánybizottságot állít fel a paksi atomerőmű telephelyén létesítendő új atomerőművi blokkra (blokkokra) vonatkozó beruházással kapcsolatos stratégiai döntések előkészítésére. A bizottság további két tagja Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter.

Szerző(k):
Economx