A világot veri az amerikai növekedés
Az Egyesült Államok bruttó hazai összterméke éves szinten 6,4 százalékkal nőtt az első negyedévben, ami a világjárványból való fogyasztói fellendülésnek köszönhető.
A világot veri az amerikai növekedés
Az Egyesült Államok bruttó hazai összterméke éves szinten 6,4 százalékkal nőtt az első negyedévben, ami a világjárványból való fogyasztói fellendülésnek köszönhető.
Már elmúlt a járványaggodalom az amerikai fogyasztóknál
Áprilisban a vártnál jóval nagyobb növekedéssel a koronavírus-válság tavalyi kitörését megelőző szintre tért vissza a Conference Board gazdaságkutató intézet Egyesült Államokra vonatkozó fogyasztói hangulatindexe.
Újra behívták a szomszédba a Valutaalapot
Újabb, két és fél évre szóló, nem pénzügyi, hanem tanácsadásra vonatkozó együttműködésről állapodott meg a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és Szerbia – közölte a belgrádi sajtó szombaton.
Tízéves rekordnövekedés a Nestlénél
A Nestlé svájci élelmiszeripari konszern tíz éve legnagyobb negyedéves bevételnövekedést érte el a március végével záródott idei első három hónapban egyebek között kávé, tej és állateledel termékei iránt megugrott keresletnek köszönhetően - írja az MTI.
Duplázhatja a hiányt idén az állam – megjött a tervezet
Nyilvános a kormányzati tervezet, amivel egyrészt további pénzekhez juthat a hazai vállalati szektor, másrészt elszáll az államháztartási hiány.