Ázsia is lefelé tartott
Többnyire gyengültek Ázsiában a vezető tőzsdemutatók kedden, a befektetők itt is a görögországi belpolitikai fejleményeket figyelik, és az euróövezetből való kilépésének következményeit mérlegelik.
Ázsia is lefelé tartott
Többnyire gyengültek Ázsiában a vezető tőzsdemutatók kedden, a befektetők itt is a görögországi belpolitikai fejleményeket figyelik, és az euróövezetből való kilépésének következményeit mérlegelik.
Ázsia emelkedik
Emelkedést mutatnak ma reggel a vezető ázsiai indexek, bár jelentősebb pluszokat csak azokon a tőzsdéken láthatunk, melyek tegnap zárva tartottak. A hongkongi Hang Seng 1,3, a kínai Shanghai Composite 1,8százalékkal került feljebb, az utóbbi indexeknek az is támaszt jelentett, hogy a legfrissebb kínai makroadatok szerint a feldolgozóipar teljesítménye javulást mutatott április hónapban.
Nem örültek Ázsiában
Az ázsiai részvénypiacokon nem alakult ki egyértelmű irány a ma reggeli kereskedésben, a spanyol leminősítés híre nem rengette meg a régió tőzsdéit. Az európai indexek azonban már határozott csökkenéssel nyithatnak a határidős indexek alapján. A főbb ázsiai indexek közül a Nikkei 0,4 százalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést, miközben a dél-koreai index 0,6 százalékkal menetelt felfelé.
Ázsiában jó hangulat volt
Többségében jó a hangulat ma reggel az ázsiai tőzsdéken, ez alól kivételt képezett a tajvani részvénypiac, amely fél százalékos leértékelődéssel zárt, valamint a japán tőzsde, a Nikkei ugyanis 0,1 százalékos csökkenéssel fejezte be a kereskedést.
Ázsia inkább emelkedett
Felemás elmozdulással zárták a tegnapi kereskedést az amerikai indexek, határozott irány pedig Ázsiában sincs ma reggel, bár a vezető benchmarkok azért nagy többségében emelkedést mutatnak. A technológiai szektor az egyik legjobb teljesítményt mutatja a Távol-Keleten, köszönhetően az Apple igen erős negyedéves gyorsjelentésének.