Ki nem találná, mit építtet Pakson a kormány
Az Oroszlány város külterületén, a Bokodi-hűtő mellett tervezett naperőmű Pakson épül meg - tette közzé a kormány a Magyar Közlönyben
Ki nem találná, mit építtet Pakson a kormány
Az Oroszlány város külterületén, a Bokodi-hűtő mellett tervezett naperőmű Pakson épül meg - tette közzé a kormány a Magyar Közlönyben
Napelemparkkal pörgeti fel magát a tőzsdei cég
Két projekttársaságot vásárolt meg az ALTEO, a hozzájuk tartozó területen jövőre már el is kezdi a összesen 4 megawatt teljesítményű napelempark kiépítését a társaság. A beruházás jól illik a tőzsdei cég profiljába, amely hamarosan felaprózza részvényeit.
Nem lesz probléma, jöhet az újabb ugrás
Bár a meglévő napenergia mennyiség több mint tízszeresével nőhet évente a hazai fotovoltaikus kapacitás, várhatóan nem okoz problémát a hálózat működésében - mondta Szolnoki Ádám, a MANAP Iparági Egyesület elnöke az NRGReportnak.
Családi háza van? Ez a hír érdekelni fogja!
Az utóbbi időszakban olyan szinten leesett a napelemek ára és nőtt a hatékonysága, hogy jelentősen csökkent a megtérülési idő – mondta az NRGreportnak Lugos Roland, az Optimum Solar Kft. ügyvezetője.
Brutális módon nő a napenergia-felhasználás
Ötven százalékkal, 74 gigawattal nőtt tavaly a fotovoltaikus áramtermelő kapacitás világszerte, felerészt Kínának köszönhetően - írja a párizsi székhelyű Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerdán megjelent "Renewables 2017" tanulmánya.